У Миколаєві обговорили перспективи розвитку жіночого лідерства

У Миколаєві обговорили перспективи розвитку жіночого лідерства

В Миколаєві провели координаційну зустріч на тему «Стан, проблеми та перспективи розвитку жіночого лідерства – представництва в політичній, науковій сферах, органах виконавчої влади й місцевого самоврядування на національному та місцевому рівнях».

У заході взяли участь представники органів влади та громадських організацій, депутати минулих скликань, науковці з багатьох міст України. Головна мета зустрічі – підтримка жіночого політичного лідерства в Україні. 

Учасники заходу обговорили чимало питань. Зокрема,  директорка Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва розповіла про роль професійних компетенцій, що допомагають досягнути максимально позитивного результату жінкам-лідеркам в органах виконавчої влади; виконавча директорка ГО «Кроки до майбутнього» Юлія Дупешко-Джус презентувала дослідження «Діяльність політичних партій у забезпеченні паритетної участі жінок у виборах, у депутатській діяльності та протидії ґендерному політичному булінгу»; голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю Ольга Степаненко розповіла про результати дослідження «Особливості сприйняття рівноправності жінок і чоловіків у публічній сфері».

Керівниця проєкту «Відстоювання прав жінок в політиці та в процесі прийняття рішень", голова ради ВГО «Ліга жінок-виборців України 50/50»  Олеся Кириленко розповіла про стан розвитку жіночого політичного лідерства, представництва жінок у діяльності органів політичної влади, політичних партій на обласному та місцевому рівнях.

Олеся Кириленко зазначила:

- Проєкт «Відстоювання прав жінок у політиці та в процесі прийняття рішень» будемо реалізовувати протягом найближчих двох років за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Ми організовуємо такі зустрічі в різних містах України, щоб якомога більше людей залучити до обговорення питань, що стосуються підтримки жіночого політичного лідерства в Україні та протидії гендерному політичному цькуванню, що є особливим проявом дискримінації й сексизму в політичній конкуренції та політичних комунікаціях на всіх рівнях прийняття рішень, а також протидії булінгу політикинь у ЗМІ. Про співпрацю з журналістами в цьому напрямку свідчать спільні заходи, що організовує працівниця Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси Тетяна Микита. Це круглі столи, тренінги з питань гендерної рівності, що спрямовані на набуття журналістами навичок створення якісного контенту з урахуванням гендерного компоненту.

За словами співорганізаторки заходу, депутатки ІV скликання Миколаївської міської ради, кандидатки політичних наук Віри Ярошенко, в часи війни тема гендерного рівноправ’я - вимога часу.

Віра Ярошенко зауважила:

- Міжнародний досвід свідчить, що жінки в миротворчих процесах та в різних сферах життя швидше сприяють подоланню наслідків війни. Наша координаційна зустріч об’єднала не лише людей із багатьох куточків Миколаївської області: з Первомайська , Вознесенська чи Березнегуватого, а й різних регіонів України – з Чернівецької й Рівненської областей, з Києва та інших міст. Бо визначити найголовніші проблемні питання та обговорити перспективи розвитку жіночого лідерства дійсно на часі в період реформ. Тому ми маємо якомога швидше розробити стратегії, як залучати більше жінок до процесу виборів, як впроваджувати механізми, що стимулюють просування гендерної рівності в різних сферах, щоб підсилювати Україну. Така співпраця, на мою думку, є проявом любові до рідної країни.