Николаев может остаться без воды

Николаев может остаться без воды

Столь тревожное заявление сделал «Николаевводоканал» на своей странице в Фейсбуке

Приводим текст сообщения без изменений.

«Миколаїв може лишитись без води!

Як згадувалось раніше на балансі МКП «Миколаївводоканал» обліковується об’єкт критичної інфраструктури комплекс – «інспекторська дорога», яка є частиною технологічного комплексу водоводу №1 «Водоводу Дніпро-Миколаїв». Загальна протяжність дороги - 22 000 м, Призначення – забезпечення можливості експлуатаційного обслуговування та ремонту водоводу Дніпро-Миколаїв.

Інспекторська дорога - єдина можливість обслуговувати весь комплекс водоводу для забезпечення питною водою міста Миколаїв. 9 жовтня було виявлено техніку, яка розбирала зазначену дорогу на території Білозерського району Херсонської області. Демонтовано 456 залізо – бетонних плит, викрадено – 134.

19 жовтня 2018 року справу по демонтажу та викраденню плит покриття дороги розглядав суд міста Херсона. Клопотання слідчого про арешт автотранспортиних засобів, що були виявлені на місці скоєння злочину не було задоволено.

Керівництвом МКП «Миколаївводоканал», для забезпечення захисту інтересів підприємства, за виявленими фактами розкрадання комунального майна 31 жовтня 2018 року було направлено листа до прокуратури Херсонської області, Національної поліції та Служби безпеки України в Херсонській області листи з клопотанням про вжиття заходів по недопущенню розкрадання майна підприємства, взяти під контроль, у рамках повноважень, хід слідства.

5 листопада 2018 року аналогічне звернення було направлено і до прокуратури Миколаївської області, Служби безпеки України, Головного управління Національної поліції у Миколаївській області.

7 листопада 2018 року за підписом начальника слідчого управління Національної поліції Херсонської області М. Л. Вербицького було отримано відповідь, що процесуальне рішення не прийнято, слідство триває та справа знаходиться на контролі у керівництва області.

12 грудня 2018 року справа була повторно розглянута в Апеляційному суді Херсонської області. Клопотання слідчого було задоволено частково: накладено арешт на бетонні плити у кількості 15 штук, що були демонтовані та складені на місці злочину, рішення про арешт автотранспотних засобів змінено не було.

Не зважаючи на важливість вище вказаного об’єкта винних у скоєнні злочину досі не знайдено, нікому не оголошено підозру.

У випадку аварії на водоводі «Дніпро – Миколаїв» у спеціалістів не буде можливості оперативно виконати ремонт і багатотисячне місто лишиться лише із запасами води у резервуарах, можливості яких обмежені».