Мешканці Миколаївщини відтепер можуть отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису на чіп ID-картки

Мешканці Миколаївщини відтепер можуть отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису на чіп ID-картки

В Україні запроваджено послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису на ID-картку, яка надасть громадянам можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому.

Відтепер громадяни України, які є власниками ID-карток, мають можливість отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки.

Послуга надається безкоштовно та буде доступною для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме 2 роки.

Наразі послугу можна отримати двома способами:

- одразу після отримання нової ID-картки – у територіальному підрозділі УДМС України в Миколаївській області за місцем реєстрації особи;

- записати на раніше видану ID-картку – у будь-якому територіальному підрозділі ДМС України, незалежно від місця реєстрації.

Важливо підкреслити, що для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання.

Послуги з оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням особи. Однак, в разі небажання власника ID-картки отримати таку послугу, він не зможе скористатися усіма перевагами електронного підпису.

В Миколаївській області першою скористалась безкоштовною послугою мешканка Центрального району міста Миколаєва.

Кваліфікований електронний підпис було записано на новий паспорт у формі ID-картки громадянина, отриманий у Центральному РВ в місті Миколаєві УДМС України в Миколаївській області.

Працівники Центрального РВ в місті Миколаєві УДМС України в Миколаївській області привітали дівчину з можливостю в подальшому користатися усіма перевагами електронного підпису.

Прес-служба УДМС України в Миколаївській області.