В Николаевской ТЭЦ объяснили, как начисляется оплата за отопление

В Николаевской ТЭЦ объяснили, как начисляется оплата за отопление

ЧАО «Николаевская ТЭЦ» проинформировала потребителей города о действующих тарифах на услугу по централизованному отоплению.

Соответствующие разъяснения размещены на странице предприятия в соцсети Фейсбук.

«У зв’язку з отриманням платіжок за тепло до ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» надходять питання, чому розміщені на офіційному сайті підприємства тарифи відрізняються від тих, що нараховані за січень 2019 року. Зупинимось на нарахуваннях у будинках без лічильників. З 1 січня 2019 року тариф за один квадратний метр становить 37, 71 грн. Його встановила для «Миколаївської ТЕЦ» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) і він є базовим. Однак суми в платіжках миколаївців більші. Впливає на це кількість днів подачі тепла за місяць та коефіцієнт, що враховує відхилення в звітному місяці фактичної температури зовнішнього повітря. Використання коефіцієнта регламентується Постановою Кабміну та Правилами надання послуг з централізованого опалення. При множенні базового тарифа на коефіцієнт відхилення фактичної температури ми і отримуємо місячний тариф на тепло. 

Приклад. Якщо тепло у січні подавалось протягом 31 дня, а коефіцієнт температурного відхилення у цьому місяці становить 1, 1538, то розрахунок тарифу відбувається наступним чином: базовий тариф 37, 71 грн. за кв. м множимо на коефіцієнт, що враховує температурні відхилення - 1, 1538. У результаті отримуємо тариф за січень 43, 5115. Помноживши тариф на площу квартири, наприклад 50 кв. м, отримуємо остаточну суму – 2 175 гривень 57 копійок.

У випадку, коли тепло подавалось не повний місяць, наприклад 30 днів, тоді коефіцієнт температурного відхилення становить 1,1166. Помноживши його на базовий тариф, отримуємо 42, 1079 грн. за кв. м. Помноживши на ті ж умовні 50 кв. м., маємо суму в 2 105 грн. 49 копійок», - говорится в разъяснении.

Стоит добавить, что ежемесячно на сайте ЧАО «Николаевская ТЭЦ» размещается «Розрахунок оплати за послугу з централізованого опалення за 1 кв. м».

Ранее "Родной причал" сообщал, что при самовольном отключении от централизованного отопления за услугу все равно придется платить.