Утечка радиации на военном полигоне в России: как это повлияло на радиационный фон в Украине, рассказали в ГСЧС

Утечка радиации на военном полигоне в России: как это повлияло на радиационный фон в Украине, рассказали в ГСЧС

На военном полигоне вблизи поселка Нёнокс в Архангельской области России произошел пожар во время испытания ракетного двигателя. Государственная корпорация "Росатом" сообщила о гибели 5 своих работников. Также пострадали еще 2 сотрудника Минобороны РФ. СМИ говорят о еще 15 пострадавших. По неподтвержденной информации, у них – радиационное облучение.

В связи с возможной утечкой радиации в РФ и радиационным загрязнением территории Украины ГСЧС работала в режиме повышенной готовности. В течение недели проводились замеры радиационного фона, судя из результатов которых можно сделать заключение, что радиация Украины не коснулась

«Друзі, без паніки!

Результати радіометричних вимірювань в період з 10 по 18 серпня свідчать про те, що радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін через надзвичайну ситуацію, що виникла в акваторії Білого моря поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельської області (Російська Федерація).
Так, за прогнозними даними, радіоактивно забруднені повітряні маси могли гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей. 
Тож, радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності з почащеним виконанням радіометричних вимірювань:
• вимірювання потужності експозиційної дози 4 рази на добу (00:00, 06:00, 09:00, 18:00 UTC);
• вимірювання атмосферних випадів щоденно;
• відбирання атмосферних аерозолів у Києві, Сновську, Чорнобилі, - щодоби по 12 годин.
Загалом, до режиму почащених вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей, а після проведення додаткового прогнозування 12 серпня, з урахуванням змін погодних умов, до режиму почащених вимірювань долучили Одеську область.
Результати вимірювань в період з 10 по 18 серпня свідчать про те, що радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін, а саме потужність експозиціної дози на всій території України знаходиться в своїх звичних межах, в повітряних пробах не виявлено додаткових радіонуклідів, які можуть свідчити про проходження над територією України радіоактивно забруднених мас», - говорится в сообщении ГСЧС.