Премьер Шмыгаль назвал 11 достижений Кабмина

Премьер Шмыгаль назвал 11 достижений Кабмина

Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль к 100 дням работы правительства назвал 11 достижений своей команды.

Об этом глава Кабмина написал в Facebook.

"100 днів тому Уряд під моїм керівництвом склав присягу на вірність українському народу. В день призначення ніхто з нашої команди міністрів і уявити не міг, що буде працювати в "Уряді надзвичайної ситуації". Часто - цілодобово. Про те, що вдалося зробити за цей час, розповів сьогодні на першій відкритій пресконференції", – каже він.

Итак, среди достижений  Кабмина Шмыгаль назвал следующие:

"1. Вчасно запроваджені карантинні заходи допомогли зберегти тисячі життів українців. Вони дали змогу підготувати медичну систему та насамперед - людей - до майбутніх випробувань пандемії.

2. Коли ми створили аналітичну систему (дашборди), то лікарні першої хвилі були наповнені ліками та захисними засобами менш ніж на 40%. Сьогодні ці показники зросли вдвічі. А медики отримують доплати в 300% через механізми НСЗУ в повному обсязі та без затримок.

3. Уряд підтримав людей та бізнес під час карантину. Ми здійснили додаткові виплати пенсіонерам, скоротили термін реєстрації безробітних, пришвидшили та збільшили суми соціальної допомоги. Були виділені 9 млрд грн на програми по безробіттю з яких 5 млрд грн. на програми по частковому безробіттю. Додатково 28 млрд у держбюджеті передбачили для пенсійних виплат.

4. Дуже швидко наш Уряд оновив бюджет та створив Фонд боротьби з COVID-19 на 64,7 млрд грн. Ці кошти активно використовуються в соціальній сфері та дають можливість оперативно реагувати на виклики, пов'язані з негативними наслідками пандемії.

5. Ми створили Раду економічного розвитку, куди залучили найкращих науковців, бізнесменів, асоціацій, які допомогли Уряду скласти потужну Програму стимулювання економіки "Економічне відновлення". Вона містить понад 230 пунктів. Протягом цього й наступного року Уряд буде перетворювати ці пункти в конкретні законотворчі ініціативи та рішення.

6. Ми затвердили меморандум із МВФ на 5 млрд доларів. Це була довга робота, яку розпочали до нас. Але саме ці останні місяці, проведені в щоденних переговорах, стали ключовими.

7. Ми також завершили тривалі перемовини з інвесторами в "зелену" енергетику, підписавши меморандум. Він дасть економію для України щорічно 6 млрд грн вже з цього року.

8. Крім того, створили антикризовий енергетичний штаб, куди залучили численних професіоналів, які допомагають Уряду боротися з кризовими явищами в цій сфері.

9. За цей час ми дали великий поштовх реформі децентралізації, затвердивши всі перспективні плани областей. Сьогодні обговорюємо формування районів. І це буде етапом завершення основного процесу реформи децентралізації, щоб вже у жовтні провести місцеві вибори за новим адміністративно-територіальним поділом.

10. Вперше за 5 років Уряд долучився до Мінських переговорів. Один з наших віцепрем'єрів є учасником ТКГ. Ми дали новий формат Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, показавши пріоритетність цього напрямку для урядової політики.

11. Сьогодні ми ведемо співбесіди з кандидатами в міністри, і найближчим часом наш Уряд буде доукомплектований. Очікую, що наша команда буде продуктивною".

"Це не Уряд мрійників, це не Уряд для піару. Наше завдання — зробити все можливе для покращення добробуту українців", – резюмировал премьер.

Источник