Днями для учнів 8-х класів загальноосвітньої школи-інтернату №5 для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки проведено лекцію-семінар з процедури отримання паспорта громадянина України у вигляді пластикової ID-картки по досягненню 14-ти річного віку, переваги у використанні паспорта нового зразку, захищеності від підробок та захисту суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму.
Заступник начальника Інгульського районного відділу в місті Миколаєві УДМС України в Миколаївській області Наталія Оксентюк розповіла вихованцям школи-інтернату, що отримуючи перший у своєму житті офіційний документ, на якому зображена державна символіка, молоді люди у душі повинні усвідомлювати, що перед ними відкривається нова сторінка моральної зрілості, почуття відповідальності та здатності до виконання своїх обовʼязків перед суспільством. Також маленьким громадянам було розʼяснено, що вперше паспорт у вигляді ID-картки видається безкоштовно.
Наталія Оксентюк розповіла учням , що візуально на самій ID-картці можна побачити назву держави, назву документа, прізвище та ім’я українською мовою та латинською транслітерацією, по батькові – лише українською. Причому написання латинською можна проконтролювати і узгодити його із уже наявними документами. Що також на ID-картці можна побачити стать - чоловічу/жіночу, громадянство, дату народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, номер самого документа, дату видачі та закінчення строку його дії, найменування та код установи, що його видала, номер платника податків (ідентифікаційний код), місце народження, цифроване зображення обличчя, оцифрований підпис особи.
На електронний носій ID-картки внесено все те саме, що й візуально можна побачити на картці, проте додаватиметься змінна інформація. Тобто кожного разу не має необхідності змінювати документ, що є перевагою ID-картки. До змінної інформації належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей. Учням було дуже цікаво і не терпілося вже швидше отримати паспорт громадянина України у вигляди ID-картки тому лунало дуже багато питань, на які Наталія Оксентюк надала вичерпні та зрозуміли відповіді.
На прикінцеві дружньої зустрічі Наталія запросила юних громадян після досягнення 14-річного віку звертатись до територіальних підрозділів міграційної служби в Миколаївській області.
Прес-служба УДМС України в Миколаївській області.