Митрополит Николаевский и Богоявленский Владимир обратился к николаевцам с просьбой

Митрополит Николаевский и Богоявленский Владимир обратился к николаевцам с просьбой

Обращение Митрополита опубликовала Николаевская епархия Православной Церкви Украины.

Священнослужитель поздравил всех верующих с наступающей Пасхой и напомнил, что в связи к эпидемией коронавируса Церковь призывает верующих оставаться на праздник дома, а богослужение посмотреть по телевизору. Он также добавил, что посещение кладбищ в послепасхальные дни лучше перенести на более позднее время.

Митрополит Николаевский и Богоявленский Владимир рассказал, что после завершения службы в храмах верующие могут самостоятельно освятить паски и куличи - для этого нужно взять освященную воду и окропить пасхальную корзину.

Приводим полный текст обращения Митрополита Николаевского и Богоявленского Владимира:

"Шановні миколаївці!

Дорогі у Христі браття і сестри!

Вітаю Вас з прийдешнім святом Світлого Христового Воскресіння.

Із року в рік Свята Церква нагадує нам про цю подію, яка сталася вже майже дві тисячі років тому. Із уст в уста, від серця до серця лунають ці слова в наших пасхальних піснях. Але сьогодні біда прийшла до нас і нашого суспільства і всколихнула весь світ. Хвороба не знає кордонів і в цей час ніхто не може бути байдужим. Найвразливішими стають люди похилого віку. Церква стурбована і взиває до всіх виконувати все те, що каже нам медицина. Церква завжди була із своїм народом і розділяла його тягар. І сьогодні лунає заклик: "Пасха вдома". Церква підтримує цю ідею і нагадує, що буде пряма трансляція пасхального богослужіння в режимі онлайн. Тільки просимо з відповідним настроєм і увагою переглядати службу, немовби стоячи у храмі. По завершенні богослужіння будуть прочитані молитви на освячення пасок і кулічів. Вдома батьки можуть взяти освячену воду, нею окропити пасхальний кошик і після цього споживати. Кожен із нас може приносити ці святі пасхальні молитви у своїх домівках. Відвідування наших померлих на цвинтарі в період пасхальних свят потрібно відкласти на більш пізній час.

У ці дні світ ніби зупинився у своїх буденних справах. Тому
небезпека, від якої страждає все людство має спонукати кожного з нас задуматися над сенсом нашого життя. Невже це випадковість?

У ці святі і радісні дні я всіх вітаю з святом Світлого Христового Воскресіння. Вітаю всіх медичних працівників, які піклуються про хворих та їх одужання. Нехай же Всемилостивий Господь, що воскрес із мертвих зміцнить наші духовні і тілесні сили та збереже нас від усякого зла".